מרכזיות IP בענן

מרכזיות הן בדרך כלל אחת מחלקי הטכנולוגיה היקרים ביותר עבור ארגונים להחזיק ולתפעול. שירות מרכזיה בענן של Centrality הוא פתרון חסכוני שמפחית את מורכבות ה-IT, מגדיל את יכולת הרחבה העסקית והופך את המרכזיות לנגישות יותר לעסקים קטנים.

Centrality מציעה שירות מרכזיות IP מבוסס ענן עם תכונות כמו מספרי טלפון מכל מדינה, דיון אוטומטי, שירותי דואר קולי וקול על IP, העברת שיחות וחניה.

מערכת חדשה זו ניתנת לניהול בקלות באמצעות פורטל אינטרנט וכן באמצעות סמארטפונים או מחשבי Windows. בנוסף לכך, Centrality מציעה פתרונות רבים נוספים בענן כולל: פתרונות דואר קולי, תמלול דואר קולי ומערכות ניהול קשרי לקוחות (CRM).

מרכזיות בענן

מרכזיה בענן

מרכזייה בענן היא דרך חדשה וחדשנית לאירוח מערכת טלפון, המספקת שירות גמיש ואמין יותר ממערכת מרכזיה מסורתית באתר.

היתרונות של PBX בענן הם:

PBX

עם PBX בענן, ארגונים יכולים לאחד את רשתות התקשורת שלהם ולחבר ביניהן מבלי להעלות עלויות רבות.

מהי מרכזיה בענן? PBX ראשי תיבות של Private Branch Exchange, שהיא המערכת שבאמצעותה אנשים או עסקים מתחברים לקווי טלפון כדי לבצע שיחות טלפון. עם PBX בענן, ארגונים יכולים לאחד את רשתות התקשורת שלהם ולחבר ביניהן מבלי להעלות עלויות רבות.

מהי מרכזיה בענן?

מערכות טלפון מבוססות ענן הופכות פופולריות מכיוון שהן מספקות יתרונות רבים. אחד מהם הוא מרכזיות. בשל מרכזיות, ניתן לחבר חלקים שונים בעסק למערכת קולית אחת. יש לכך יתרונות כמו עלויות מופחתות, גמישות מוגברת ושיפור האבטחה.

מערכת המרכזיות היא מרכזיית IP המועברת בצורה תוכנה בלבד. מערכת מסוג זה זולה יותר לפריסה וקלה יותר לתחזוקה מאשר מרכזייה מסורתית. ספקי טלקומוניקציה מסורתיים נרתעו לאמץ טכנולוגיה זו, אך כעת הם מבצעים מהלכים משלהם לשוק זה.

PBX או Private Branch Exchange היא סוג של מערכת מרכזית טלפון המחברת את כל השלוחות ושאר הטלפונים אחד לשני ומנתבת שיחות ביניהם.

מרכזייה מתארחת פותרת את בעיית הפעלת מרכזיה פנימית על ידי לקיחת אחריות על תחזוקה ושדרוג המערכת. זה מאפשר לחברות לחסוך זמן ולהתמקד בדברים אחרים, כמו יכולות הליבה שלהן.

מרכזיה היא מערכת טלפון משרדית, המאפשרת לך לבצע ולקבל שיחות על קו בודד, בדיוק כפי שהיית עושה אם השולחן שלך היה ממוקם בקבלה של בניין משרדים גדול.

בשנים האחרונות, מרכזיות ניצלו את טכנולוגיית Voice-over-IP (VoIP) כדי להקל על החיבור שלהם לרשת הטלפון הציבורית או לאינטרנט. זה הוביל ליתרונות רבים לעסקים: שיחות זולות יותר באמצעות VoIP; התקנה זולה יותר בשל אי צורך בחיווט חיצוני.

יתרונות מרכזיה בענן

מרכזיה בענן היא טכנולוגיה המאפשרת אירוח מרכזיה או מרכזיה IP מרחוק בענן. היתרונות של PBX בענן הם: