ניהול מבנים

ניהול המבנים מספק מגוון רחב של שירותים על מנת לשמור על המבנה תפעולי ובטוח עבור הדיירים והמבקרים. חשוב לציין כי סוכנות לניהול מבנים יכולה לפטור את הבעלים מתחזוקה שוטפת על ידי שכירת קבלנים לתיקונים, ניקיון ומשימות נוספות הנדרשות באופן שוטף.

ניהול מבנים הוא תהליך של הבטחת מבנים במצב תקין, עומדים בתקנות ובטוחים עבור דיירי הבניין. הוא כולל בעיקר את הדברים הבאים:

אחזקת מבנים

ניהול ואחזקת מבנים

חלק זה עוסק בניהול ותחזוקה של מבנים. מבנים נבנים כדי לענות על צרכים ספציפיים, כגון מתן מחסה מפני פגעי מזג האוויר. חומרי הבנייה הנפוצים בשימוש הם פלדה ובטון. בעוד שהחלק הפנימי של רוב הבניינים החדשים כולל לעתים קרובות קיר גבס, טיח וצבע, מבנים ישנים או היסטוריים רבים עשויים להיות בעלי גימורים דקורטיביים הדורשים טיפול מיוחד יותר. בעלי מבנים, שלעתים קרובות יש להם אחריות לתחזוקה בהסכמים שלהם עם דיירים, עשויים להתקשר עם חברות אחזקת מבנים מקצועיות שיבצעו את העבודה או ישתמשו בצוות הבית.

תחזוקה וניהול מבנים חיוניים לכל בניין, קטן כגדול. חשוב שמבנים ייבדקו מדי פעם לתיקון, הדברה, טיפול בטרמיטים ושירותים נוספים – כדי לוודא שהמבנה לא הופך למפגע.

חברת ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא תחום פעילות מקצועי שאחראי לדאוג לתחזוקה נכונה של מבנים וניהולם בצורה בטוחה ויעילה. ניתן להשתמש במונח "ניהול מבנים" כדי להתייחס לתפקודים הכוללים של בניין, או שניתן להגדיר אותו בצורה מצומצמת יותר כתהליך קבלת ההחלטות הביצועיות לניהול בניין מגורים או מסחרי גדול.

תחזוקת מבנים מתייחסת לפעולה של הבטחת תקינות מבנים לאורך אורך החיים הצפוי על ידי בדיקה ותיקון מערכות פיזיות בעת הצורך. באופן כללי, בונים אחראים לתחזוקת הבניינים בעוד שבעלי הבית אחראים להיבטים התפעוליים השוטפים של ההיבטים התפעוליים השוטפים של מבנים כמו אבטחה ושירותים.

אחזקת מבנים

"אחזקת מבנים היא העבודה הדרושה כדי לשמור על תקינות המבנה ולהפחית את הסיכון לתיקונים".

זה כולל שמירה על ניקיון, אבטחה ובטיחות. חלק מהמשימות הללו הן ניהוליות במהותן כגון תקצוב, תזמון, ניטור ודיווח ביצועים.

אחרים מכוונים יותר להנדסה כמו תחזוקה מתקנת או בדיקות.

משימה מרכזית אחת היא רכישת ציוד או ציוד שעשוי להידרש למילוים.